Polska The Times o czwartej rewolucji przemysłowej w obszarze druku | arcus.pl
Karta spółki na GPWGrupa Arcus FacebookGrupa Arcus Google+Profil Grupa Arcus LinkedIn

Polska The Times o czwartej rewolucji przemysłowej w obszarze druku

-A +A
logo_polska_the_times

Dziennik Polska The Times Metropolia Warszawska (30.11 - 2.12.2018) opublikował wywiad z Łukaszem Rumowskim, dyrektorem działu rozwoju produktu w Arcus SA.

Łukasz Rumowski omawia historię druku na tle postępu technologicznego oraz dementuje pogłoski o śmierci papieru. - W 1978 amerykański naukowiec Frederick Wilfrid Lancaster przedstawił wizję środowiska pracy wolnego od papieru. Dziś, po 40 latach, widzimy, że ta koncepcja była nierealna. Jak wynika z danych firmy badawczej FTI Consulting, 83 proc. pracowników uważa, że papierowe dokumenty są niezbędne i nie mogą być zastąpione przez ekrany monitorów, tabletów i smartfonów. - mówi Łukasz Rumowski dla Polski The Times.

Zdaniem menedżera, branża druku otrzymuje obecnie nowe możliwości rozwoju dzięki czwartej fali rewolucji przemysłowej, która zakłada samodzielność i usieciowienie maszyn. - Przykładem jest urządzenie wielofunkcyjne, które wysyła stronę testową do serwisu, bo autodiagnoza wykazała usterkę. Druk staje się także częścią cyfrowego środowiska pracy, w którym inteligentny system monitoruje nie tylko koszty, ale także bezpieczeństwo obiegu dokumentów, co ma niebagatelny wpływ w świetle dyrektywy RODO - czytamy w dzienniku.

Łukasz Rumowski odpowiada także na pytanie o polskie dokonania we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu druku. - Nie odstajemy - przekonuje dyrektor rozwoju produktu w Arcus SA, przywołując przykłady aplikacji Arcus dla branż medycznej, edukacji i administracji. Przywołana jest także usługa Zeccer oraz opcja leasingu związana z ekonomią współdzielenia - Prognozy mówią, że za 8 lat ponad połowa firm w USA nie będzie potrzebowała własnego sprzętu drukującego, podobnie jak w przypadku leasingu samochodów - konkluduje rozmówca dziennika Polska The Times.

ARCUS SPÓŁKA AKCYJNA