Innowacje - Kyocera wśród najbardziej innowacyjnych firm świata

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Judo Arcus z Warszawy, którego sponsorem od lat jest Grupa Arcus, wywalczyli dwa złote i jeden brązowy medal na zawodach polskich i europejskich klasy mistrzowskiej.

Sebastian Ołdak zdobył złoto w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Pile. Z kolei Jakub Ozimek stanął na najwyższym miejscu na podium w Pucharze Europy Juniorów we Włoszech. Jednocześnie obaj zawodnicy zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy.

Trener Jacek Biernat podkreśla, że jest bardzo dumny z sukcesów zawodników, tym bardziej, że w jego opinii wygrali w mistrzowskim stylu. Jakub Ozimek idzie jak burza – startuje we wszystkich pucharach w Polsce i zdobywa złoto.  Sebastian Ołdak, który przeszedł do wyższej kategorii wagowej, kładzie wszystkich na matę.

Mirosław Szerszeniewski, wiceprezes Uczniowskiego Klubu Judo Arcus podkreśla, że dzisiejsze sukcesy na dużych, międzynarodowych imprezach to efekt ciężkiej pracy i trzymaniu reżimu treningowego przez zawodników.

Sukcesy odnosi też Przemysław Szerszeniewski: w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo sięgnął po brązowy medal, jest w Narodowej Kadrze Polski, wywalczył też trzecie miejsce w Pucharze Europy. Jest też wicemistrzem Polski Młodzieży w 2015 w kat. 73 kg, w maju 2016 roku po zmianie kat. na 81 kg w Mistrzostwach Polski Młodzieży był trzeci pomimo odniesionej kontuzji w drugiej walce.

Grupa Arcus od lat wspiera białołęcki klub judo, który nie tylko uczy dzieci i młodzież sportu, ale też wychowuje. W 2015 roku Arcus został tytularnym sponsorem klubu, który zmienił nazwę z Uczniowskiego Klubu Judo Białołęka na Uczniowski Klub Judo Arcus. Obecnie w klubie trenuje 230 dzieci w 10 sekcjach.

Arcus wspiera judo ze względu na często kontakty biznesowe z partnerami biznesowymi z Japonii – firmą Kyocera – japońskim producentem wydajnych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Judo wymaga od zawodników dyscypliny i ciężkiej pracy, a są to wartości niezbędne do odniesienia sukcesu w biznesie i nierozerwalnie związane z kulturą Japonii.