Arcus MED – nowe rozwiązanie dla placówek medycznych | arcus.pl
Karta spółki na GPWGrupa Arcus FacebookGrupa Arcus Google+Profil Grupa Arcus LinkedIn

Arcus MED – nowe rozwiązanie dla placówek medycznych

-A +A
Logo aplikacji Arcus MED

Szpitale, przychodnie, kliniki – placówki medyczne tworzą duże ilości dokumentacji medycznej, dotyczącej pacjentów, która już wkrótce będzie prowadzona tylko w formie elektronicznej. Grupa Arcus przygotowała aplikację Arcus MED, która ułatwia zarządzanie dokumentacją medyczną dzięki uproszczeniu współpracy pomiędzy urządzeniami Kyocera a aplikacją „Eskulap”.

Rozwój medycyny i nowoczesnych technologii diagnostycznych powoduje, że lekarze mogą pozyskać na temat zdrowia pacjenta coraz więcej informacji. Coraz większym wyzwaniem staje się generowane i zarządzanie dokumentacją medyczną w formie elektronicznej. Warto też pamiętać, że zgodnie z prawem od 1 sierpnia 2017 roku wszystkie podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych będą zobowiązane do prowadzenia wyłącznie elektronicznej dokumentacji medycznej. Oznacza to, że liczba danych będzie jeszcze większa, bo dane będą zbierane i przetwarzane tylko w formie cyfrowej.

Aby ułatwić ten proces eksperci firmy Arcus opracowali aplikację Arcus MED. Aplikacja ta automatyzuje proces przetwarzania i obiegu dokumentów, usprawnia pracę pracowników placówek medycznych i jednocześnie eliminuje prawdopodobieństwo popełnienia przez nich błędów. Sprawny i bezbłędny obieg dokumentów jest szczególnie ważny w szpitalach, przychodniach czy klinikach, gdzie od rzetelności danych zależy zdrowie, a nawet życie pacjentów.

Arcus MED to aplikacja stworzona we współpracy z firmą RightSoft, producentem oprogramowania klasy HIS „ESKULAP”, która umożliwia tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM). Aplikacja dedykowana jest na urządzenia wielofunkcyjne marki KYOCERA, wyposażone w technologię HyPAS.

Arcus MED umożliwia proste i intuicyjne skanowanie dokumentów, które po przekształceniu w dokumentację elektroniczną trafiają do bazy danych ESKULAP.  Aplikacja pozwala użytkownikom na łatwe i szybkie zarządzanie dokumentacją medyczną z poziomu urządzenia, za pomocą panelu dotykowego. Dzięki temu proces tworzenia, archiwizacji i obiegu dokumentacji medycznej jest prostszy i sprawniejszy.

Arcus MED spełnia wszystkie wymagania formalno – prawne oraz gwarantuje całkowite bezpieczeństwo i poufność danych.

Arcus S.A., Kyocera Document Solutions