arcus_1200

Dwa złote medale i jeden brązowy wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Judo „Białołęka Warszawa” podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach, które odbyły się 13 i 14 kwietnia 2013 roku w Pile, złote medale zdobyli Patryk Broniec kat. + 100 kg i Marcin Gmurek kat. 90 kg. Brązowy medal w kategorii do 73 kg zdobył Przemysław Szerszeniewski.
Na szczególną uwagę zasługuje brązowy medal Przemysława Szerszeniewskiego – zdobyty w najbardziej obsadzonej kategorii do 73 kg. „W czasie mistrzostw stoczył siedem walk, przegrał tylko jedną – z aktualnym mistrzem Europy. Wszystkie pozostałe walki wygrał przez ippon – odpowiednik nokautu w boksie” powiedział Jacek Biernat, trener UKJ „Białołęka”.
Klub funkcjonuje pod patronatem AZS AWF Warszawa, a zawodnicy startujący w jego barwach mogą pochwalić się wieloma sukcesami. W zeszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów zawodnicy UKJ zdobyli złoty i brązowy medal, wcześniej triumfowali w drużynowych Mistrzostwach Polski. Z kolei w 2010 r. zawodnik UKJ Marcin Gmurek zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Cadetów (juniorów młodszych). W Mistrzostwach Polski Młodzików Bartek Zawadzki zdobył złoty medal , a Sebastian Ołdak medal srebrny.
Gratulacje zawodnikom i trenerowi przekazali przedstawiciele sponsora klubu, giełdowej spółki Arcus S.A.
„Gdy rozpoczynaliśmy współpracę z klubem, widzieliśmy niezwykłą ambicję i determinację młodych zawodników w dążeniu do perfekcji. Systematyczność, zdyscyplinowanie, odporność na trudności, zachowanie fair-play to cechy, których uczy judo. To też wartości wpisane w filozofię Arcus S.A, które pozwoliły naszej firmie odnieść biznesowy sukces. Dlatego byliśmy
przekonani, że ci młodzi ludzie osiągną najwyższe stopnie podium i jesteśmy dumni, że mamy swój udział w tym sukcesie” powiedział Michał Gembal, Dyrektor Marketingu Arcus S.A.
Arcus współpracuje z klubem od 2009 roku. Dzięki wsparciu spółki młodzi mistrzowie mają zapewnione odpowiednie warunki przygotowań i mogą w pełni skupić się na osiąganiu sukcesów sportowych.
„W ciągu sezonu zawodnicy rozgrywają ok. 15-16 turniejów, potrzebują obozów przygotowawczych, odpowiedniej bazy treningowej. Sukcesy naszych zawodników nie byłyby możliwe bez pomocy Arcusa” podkreślił Mirosław Szerszeniewski, wiceprezes UKJ „Białołęka Warszawa”